Jak skutecznie zabezpieczyć się przed koronawirusem w dobie pandemii?

W dobie pandemii spowodowanej koronawirusem wytyczne Ministerstwa Zdrowia nakazują noszenie maseczek osłaniających usta i nos, częste mycie rąk oraz utrzymywanie dystansu między osobami.


Jak dodatkowo możemy zadbać o siebie w tych trudnych czasach? Pamiętajmy o dezynfekcji rąk sprawdzonymi produktami o potwierdzonym działaniu. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie możemy umyć rąk.

Na polskim rynku mamy produkty do dezynfekcji z kategorii kosmetyków i środków biobójczych. Jest między nimi podstawowa różnica – kosmetyki to grupa produktów, które służą do pielęgnacji, oczyszczania oraz ochrony skóry. Ich głównym celem jest utrzymanie skóry w czystości, zmiana wyglądu, ochrona, utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Natomiast środki biobójcze z definicji są przeznaczone do niszczenia, odstraszania oraz unieszkodliwiania organizmów szkodliwych, zwalczania ich w sposób inny niż tylko mechaniczne działanie. W wypadku tej grupy produktów ważna jest substancja aktywna i jej udział w produkcie. Stężenie alkoholu nie może być mniejszy niż 70%. Istotny z punktu widzenia bezpieczeństwa jest fakt, ze środki biobójcze podlegają kontroli i nadzorowi Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych – tej samej instytucji, która zezwala na wprowadzenie do obrotu produktów leczniczych dostępnych w aptekach.

Środkiem biobójczym mającym szerokie spektrum działania jest Trisept Max – działa wirusobójczo, bakteriobójczo oraz grzybobójczo. W skład produktu wchodzi etanol o stężeniu 73% oraz gliceryna, która nawilża skórę i chroni przed agresywnym działaniem alkoholu. Produkt jest dostępny w aptekach. Trisept MAX skutecznie dezynfekuje ręce i zabezpiecza przed zakażeniem.

Przeczytaj również...

  1. Bądź bezpieczny w dobie koronawirusa

    Ostatnie kilka tygodni spędziliśmy w domu, odcięci od świata. Powód? Szerząca się pandemia wirusa, powszechnie nazywanego koronawirusem. Nikomu nieznany dotychczas wirus powoduje chorobę układu oddechowego podobną do grypy. Najczęstsze objawy to kaszel, duszność, wysoka gorączka, a w cięższych przypadkach występują trudności z oddychaniem.

    Czytaj dalej
  2. Czyste ręce - dbajmy o bezpieczeństwo

    Czyste ręce są wtedy, kiedy będziemy je myli przez 30 sekund śpiewając pod nosem ulubioną piosenkę. Ale czy na pewno? Czy mydło jest w stanie usunąć wszystkie patogenny ze skóry dłoni? Dlaczego lekarze, pielęgniarki przed każdym kontaktem z pacjentem dezynfekują ręce specjalistycznymi preparatami?

    Czytaj dalej