Dlaczego w biurze Twojej firmy powinien pojawić się płyn do skutecznej dezynfekcji rąk?

Pandemia w znacznym stopniu wpłynęła na organizację trybu naszej pracy. W wielu firmach pojawiła się możliwość pracy zdalnej, jednak nie wszędzie jest to możliwe. Niektóre przedsiębiorstwa kontynuują swoją działalność w trybie stacjonarnym. Jak w takiej sytuacji ograniczyć ryzyko zakażenia i pomóc swoim pracownikom poczuć się bezpiecznie?


W miejscu pracy mamy wzmożony kontakt z innymi ludźmi, dlatego odpowiednia dezynfekcja rąk jest kluczowa, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusem. Warto zadbać o to, aby w każdym miejscu w firmie znajdował się odpowiedni produkt biobójczy i każdy z pracowników miał do niego nieograniczony dostęp. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dezynfekcja rąk podstawą walki z chorobotwórczymi drobnoustrojami

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak łatwo może dojść do zakażenia w miejscu pracy. Chorobotwórcze drobnoustroje wydostają się z organizmu do otoczenia, osadzając na przedmiotach i powierzchniach wspólnych w biurze, firmowej kuchni czy sali konferencyjnej. Wówczas wystarczy, że jedna osoba dotknie skażonego miejsca, przywita się niezdezynfekowaną dłonią ze współpracownikiem lub partnerem biznesowym, a wirus w stosunkowo krótkim czasie może rozprzestrzenić się po całej firmie.
Dlatego pracodawcy powinni zadbać o to, by pracownicy, zewnętrzni partnerzy biznesowi, klienci oraz wszystkie inne osoby, które każdego dnia korzystają ze wspólnej przestrzeni, miały dostęp do środka do dezynfekcji. Dozowniki na preparaty dezynfekujące nie zajmują dużo miejsca, więc bez problemu możemy rozstawić je w przestrzeniach wspólnych. Obecność preparatu do dezynfekcji dłoni to większe poczucie bezpieczeństwa i komfort dla wszystkich – nie tylko pracowników, ale także osób odwiedzających nasze biuro – gości, kontrahentów, kurierów czy personelu sprzątającego.

Zalecenia dla przedsiębiorców w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Aby skutecznie walczyć z pandemią, Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało szereg zaleceń dla przedsiębiorców. Każdy powinien dostosować się do instrukcji, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa swoim pracownikom, a tym samym – minimalizować rozprzestrzenianie się wirusa.

W związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem, przedsiębiorcom rekomenduje się promowanie regularnego i dokładnego mycia rąk wodą z mydłem, jak również ich skutecznej dezynfekcji środkiem na bazie alkoholu (min. 60%), a także zapewnienie pracownikom oraz klientom dostępu do miejsc, w których mogą umyć ręce mydłem i wodą lub je zdezynfekować.

W walce z chorobotwórczymi drobnoustrojami prawidłowa dezynfekcja dłoni ma kluczowe znaczenie – to właśnie za jej pomocą, w oparciu o sprawdzony produkt biobójczy, możemy pozbyć się z powierzchni dłoni groźnych drobnoustrojów. Najlepszym wyborem będzie więc preparat do dezynfekcji dłoni, który wykazuje potrójne działanie – Trisept MAX, działający zarówno na wirusy, bakterie jak i grzyby. Jego formuła opracowana została przez firmę farmaceutyczną o prawie 200-letnim doświadczeniu w branży. Produkt łączy w sobie działanie dwóch alkoholi, gwarantując wysoką skuteczność, a dodatkowo zawiera w składzie glicerynę, dzięki której dłonie nie ulegają przesuszeniu. Trisept MAX dostępny jest w aptekach (także w kompaktowych opakowaniach o pojemności 30 ml).
Właściciele firm powinni umieścić dozowniki z odkażającym płynem w widocznych miejscach i regularnie sprawdzać, czy są pełne, jak również zadbać o to, aby pracownicy mieli świadomość, jak skutecznie dezynfekować ręce, wywieszając np. plakaty informacyjne lub ulotki w biurowych przestrzeniach sanitarnych. Dostosowanie się do powyższych zaleceń ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zalecenia powinien wdrożyć w życie każdy przedsiębiorca. Dobre nawyki w miejscu pracy z pewnością pomogą zminimalizować ryzyko zakażenia.

Przeczytaj również...

 1. Dwójka dzieci w maseczkach stoi z plecakami

  Skuteczna dezynfekcja rąk dla całej rodziny – jak o nią zadbać?

  Droga kropelkowa to nie jedyny sposób, w jaki chorobotwórcze drobnoustroje mogą przedostać się do wnętrza naszego organizmu. W wielu przypadkach przenoszone są także z otaczających nas powierzchni w okolice twarzy – poprzez dotyk. Na rynku dostępnych jest wiele produktów do dezynfekcji rąk, jednak czy wszystkie są tak samo skuteczne? Sprawdź, jak zapewnić odpowiednią ochronę swojej rodzinie i wybierz sprawdzony preparat.

  Czytaj dalej
 2. Kobieta stoi przed drzwiami do wagonu metra

  5 miejsc w przestrzeni publicznej, w których rośnie ryzyko kontaktu z drobnoustrojami chorobotwórczymi

  Gdy wychodzimy z domu, ryzyko kontaktu z groźnymi dla zdrowia mikroorganizmami rośnie. Mogą one w łatwy sposób zostać przeniesione z otaczających nas powierzchni do wnętrza organizmu. Aby więc skutecznie się przed nimi chronić, warto mieć świadomość, w jaki sposób się rozprzestrzeniają i w jakich miejscach możemy być na nie narażeni.

  Czytaj dalej
 3. Kobieta aplikuje produkt biobójczy na dłonie

  Kosmetyki a produkty biobójcze do dezynfekcji rąk – co je różni?

  Na rynku znajdziemy wiele produktów przeznaczonych do dezynfekcji dłoni. Etykiety niektórych opatrzone są hasłem „zabija zarazki”, w innych z kolei producenci deklarują ich bakteriobójcze działanie. Czy zatem każdy produkt do dezynfekcji jest tak samo skuteczny? Jakie cechy i skład powinien mieć preparat, który efektywnie zwalcza chorobotwórcze drobnoustroje – zarówno wirusy, bakterie, jak i grzyby?

  Czytaj dalej
 4. Ludzie w mieście

  Jak lepiej chronić dłonie przed drobnoustrojami, przebywając poza domem?

  Spędzając czas poza domem – czy to w pracy, w szkole, na uczelni, czy na zakupach – narażeni jesteśmy na kontakt z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Szczególnie teraz, w okresie jesiennym, dobrze jest wiedzieć jak skutecznie minimalizować ryzyko zakażenia. Jak postępować i o czym pamiętać przebywając w miejscach użyteczności publicznej, gdzie kontakt z innymi osobami jest zdecydowanie częstszy?

  Czytaj dalej